| Bursa Yüksek Hızlı Tren Hattı'nın Temel Atma Töreni

"Hızlı Tren, Hızlı bir Şekilde Geliyor"


Bakan Binali YILDIRIM, Bursa'da hızlı trenin temel atma töreninde konuştu.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali YILDIRIM

'Bursa'nın ufak tefek taşlarını derledik, toparladık, hızlı tren yolunun altına, bölünmüş yolun altına, oto yolun altına döşedik. Yolunuzu da açtık bahtınızı da açtık. Hayırlı Uğurlu olsun" dedi.

Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de katılımıyla düzenlenen, "Bandırma-Bursa-Ayazma-Osmaneli Hızlı Tren Projesi"nin ilk adımı olan Bursa-Yenişehir hattının temel atma töreninde yaptığı konuşmada, tarihin, tekstilin, sanayinin, yeşilin başkenti Bursa'nın çok önemli bir gün yaşadığını söyledi.

Kanunla demir yolu kaldırılan Bursa'nın törenle yüksek hızlı trenine kavuştuğunu dile getiren Yıldırım, "Evet yanlış duymadınız, 1890'lı yıllarda Bursa-Mudanya arasında demir yolu yapılmıştı. Ama daha sonra 59 yıl önce bu demir yolu kapatıldı, rayları toplandı. Evet şimdi onun kazasını yapıyoruz. Ama aynı standartla demir yolu değil. Dünyanın en gelişmiş teknolojisiyle yapılan yüksek hızlı tren yolunu yapıyoruz Bursa'ya. Kendimizi Bursalı'lara böylece affettirmek için bu gayreti gösteriyoruz. Bir şehir düşünün Osmanlı'nın başkentliğine tanıklık etmiş. Bir şehir düşünün Türkiye'nin kalkınmasına, büyümesine gelişmesine önderlik etmiş. Bir şehir düşünün etrafında Kütahya'da, Eskişehir'de, İstanbul'da tren yolları var, kendisinin demir yolu yok. Bu Bursa'ya yakışan bir durum değildi" diye konuştu.


145 Nolu S.S. Gemlik Treyler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi.
©1991-2014 Tüm Hakları Saklıdır.